بیشتر تیم ها از داور کم تجربه ضربه خوردند/ فوتبال بانوان حمایت نمی شود

بیشتر تیم ها از داور کم تجربه ضربه خوردند/ فوتبال بانوان حمایت نمی شود

انکو/اصفهان فوتبالیست اسبق تیم ملی بانوان و باشگاه های سپاهان و ذوب آهن دلیل اصلی مشکلات فوتبال بانوان را نبود اسپانسرها و حمایت نشدن از بانوان دانست و گفت: متاسفانه از فوتبال بانوان حمایت نمی شود.

صفورا جعفری، هافبک میانی اهل فسا فوتبال بانوان که سابقه عضویت در تیم های بزرگ فوتبال اصفهان(ذوب آهن و سپاهان) و کسب 2مقام قهرمانی لیگ برتر.3مقام سومی لیگ برتر در لیگ برتر فوتبال بانوان را در کارنامه دارد، برای ارزیابی شرایط لیگ امسال در گفت وگو با انکو، اظهار کرد: لیگ برتر امسال جذابیت بسیار خاصی داشت و سطح رقابت ها نزدیک بود. برعکس سال های گذشته که ازچند هفته قبل تکلیف تیم ها و جایگاه مشخص بود، تا لحظه آخر هنوز قهرمان مشخص نبود. همچنین در تیم های پایین جدول هم حساسیت های خاص خودش را داشت.

او در خصوص داوری ها افزود: متاسفانه یکی از مشکلات لیگ امسال استفاده از داوران کم تجربه بود که بسیاری از تیم ها از این بابت ضربه خورده و از لحاظ امتیازی دچار مشکل شدند.

بازیکن تیم فوتبال نماینده البرز در خصوص جایگاه فوتبال بانوان، توضیح داد: فوتبال بانوان سرشار از استعداد است و استعدادهای خوبی در مسابقات لیگ دیده می شود. همچنین رده جوانان و نوجوانان ما در مسابقات آسیایی قهرمانی دارند و این نشان از استعدادهای خوب فوتبال بانوان است.

جعفری دلیل اصلی مشکلات فوتبال بانوان را نبود اسپانسرها و حمایت نشدن از بانوان دانست و یادآور شد: اگر پوشش خبری و پخش بازی های بانوان امکان پذیر بود، قطعا اسپانسرها حضور پیدا می کردند و بسیاری از مشکلات فوتبال بانوان حل میشد.

او ادامه داد: فوتبال بانوان با برگزاری بازی های آسیایی نسبت به سال های گذشته پیشرفت داشته و اگر تیم های لیگ آقایان در بخش بانوان هم تیم داری کنند، شاهد کشف استعدادها و بازی های جذابی حتی در آسیا هستیم.

این بازیکن فوتبال ایران یادآور شد: متاسفانه از فوتبال بانوان حمایت نمی شود، شاهد این هستیم که حتی تیم های حاضر در لیگ، زمین تمرین هم ندارند و فقط برخی از استان ها حاضر به تیم داری هستند.

جعفری در پایان ابراز امیدواری کرد: مسیولان و رسانه های محترم نگاه ویژه ای نسبت به فوتبال بانوان داشته باشند و با جذب اسپانسر و حمایت از بانوان سرزمین ایران شاهد لیگی پویا و جذاب باشیم.

پایان خبر انکو 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیشتر تیم ها از داور کم تجربه ضربه خوردند/ فوتبال بانوان حمایت نمی شود" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیشتر تیم ها از داور کم تجربه ضربه خوردند/ فوتبال بانوان حمایت نمی شود"، کلیک کنید.