به ما دروغ گفتند و علیه بانک مرکزی امضا گرفتند

به ما دروغ گفتند و علیه بانک مرکزی امضا گرفتند

آفتاب نیوز :

احمد مهدوی، دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت نامه ای که در خصوص سیاست های ارزی و نحوه بازگشت ارز به نیما خطاب به رهبری نوشته شده وجهه قانونی ندارد.

وی افزود، چون اولا اصلا خطاب به رهبری نوشته نشده بود و با این عنوان از ما امضا نگرفتند. دوما قرار بود نامه تحویل برخی از مسیولین مربوطه مثل دکتر فرزین، رییس کل بانک مرکزی و آقای مخبر شود. سوما قرار بود اصلا این نامه منتشر نشود. نکته بعد اینکه این نامه از سوی آقای جهرمی مدیرعامل بورس کالا به ما ارسال شد تا نامه را امضا کنیم.

وی ادامه داد خود ما در انجمن پتروشیمی که بزرگ ترین صادرکننده کشور هستیم و بیشترین ارز را وارد کشور می کنیم نزد آقای فرزین رفتیم و مسایل خودمان را مطرح کردیم و با نتیجه از جلسه خارج شدیم. هیچ مشکلی هم با سیاست ارزی بانک مرکزی نداریم و در هماهنگی کامل هستیم. 

این فعال اقتصادی اضافه کرد: درب اتاق آقای فرزین همیشه به روی ما صادرکنندگان باز است و همیشه وقت می دهند تا ما نظراتمان را با ایشان در میان بگذاریم. الان هم مشغول کار هستیم و ارز خودمان را به طور کامل وارد سامانه نیما می کنیم. بانک مرکزی پشتیبان تولید است و ما هم بنابر وظیفه در خدمت بانک مرکزی هستیم. برخی جوسازی ها نباید به اقتصاد کشور لطمه بزند، چون این خواسته دشمنان ماست.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ادامه داد مشخص نیست چرا در این شرایط جنگ اقتصادی چنین نامه تحریک آمیزی نوشتند و آن را به دور از مسایل اخلاقی و حرفه ای منتشر کردند. به عقیده من جریانی این نامه غیرقانونی را تنظیم و منتشر کرده اند که به تازگی موظف به تحویل ارز در سامانه نیما شده اند و از این موضوع شاکی هستند. ما سالیان طولانی است که این کار را انجام می دهیم و مشکلی هم نداریم.

وی ادامه داد اصلا بعید است برخی انجمن ها مثل صنعت کفش و نساجی که این نامه را انکو کرده اند ارز چندانی به نیما بیاورند که حالا نامه گلایه آمیز هم نوشته اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "به ما دروغ گفتند و علیه بانک مرکزی امضا گرفتند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "به ما دروغ گفتند و علیه بانک مرکزی امضا گرفتند"، کلیک کنید.