بهره وری های حوزه اقتصاد را افزایش دهیم

بهره وری های حوزه اقتصاد را افزایش دهیم

انکو/لرستان دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: تلاش کنیم بهره وری های حوزه اقتصاد را افزایش دهیم و در این راه به بازسازی نیاز داریم.

محمد باقر آقا علیخانی امروز 26 بهمن ماه در جلسه ستاد تسهیل لرستان که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: مسیولیت ما در حوزه اقتصاد بسیار سنگین است و چنانچه تفکر دفاع مقدس تفکر حاکم باشد از این شرایط سخت عبور خواهیم کرد چرا که هیچ شرایطی سخت تر از دوران جنگ تحمیلی در کشور نداشتیم.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: هدف از تعریف اقتصاد مقاومتی و تبیین آن یعنی پتانسیل ها و مزیت های مطلق جامعه را به سمت سرمایه گذاری و مزیت های نسبی را به سمت مزیت های مطلق هدایت کنیم.

آقا علیخانی اضافه کرد: ستاد تسهیل کشور می تواند حتی از قانونی که صراحت نداشته باشد عبور کند و با سیستم های نظارتی توافق کردیم و دستگاهی که مصوبه ستاد تسهیل دارد نباید آن را مواخذه کرد.

وی خاطرنشان کرد: ستاد تسهیل قانون است و در همه حوزه های تولید می تواند ورود کند.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: بسیاری از واحدها با تغییرات تکنولوژی دوام ندارند و ضرورت دارد خود را به روز کنند.

آقا علیخانی با بیان اینکه زمانی مزیت ما انرژی بوده، عنوان کرد: هدایت سرمایه گذاری به عهده مدیران دولتی است و باید بهره وری انرژی را مورد توجه قرار دهیم چرا که مشکل عمده ما مصرف بالای انرژی است.

وی با بیان اینکه چنانچه مصرف انرژی 15 درصدی را به 4 درصد برسانیم مشکلات عمده کشور برطرف می شود، تاکید کرد: تلاش کنیم بهره وری های حوزه اقتصاد را افزایش دهیم و در این راه به بازسازی واحدهای تولیدی نیاز داریم.

آقا علیخانی گفت: اگر بخواهیم استان در ستاد تسهیل کشور موفق شود باید مصوباتی را که در نظر گرفته شده اجرایی کنیم  و هر مصوبه ای را که نمی توانیم در استان اجرایی کنیم انجام آن را به ستاد تسهیل کشور بسپاریم تا آن را تعیین تکلیف کند.
پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهره وری های حوزه اقتصاد را افزایش دهیم" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهره وری های حوزه اقتصاد را افزایش دهیم"، کلیک کنید.