برپایی دهکده بهار ایران به مناسبت عید سعید فطر

سخنگوی شهرداری تهران مطرح کرد:

برپایی دهکده بهار ایران به مناسبت عید سعید فطر

سخنگوی شهرداری تهران جزییاتی از ویژه برنامه های شهرداری تهران به مناسبت عید سعید فطر با شعار «عید بندگی و همبستگی» ارایه داد.

عبدالمطهر محمدخانی سخنگوی شهرداری تهران در گفت وگو با خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری انکو درباره برنامه های شهرداری تهران به مناسبت عید سعید فطر اعلام کرد: با توجه به اینکه عید فطر یکی از چهار عید مهم شیعیان بشمار می آید، مدیریت شهری به جهت وداع با ماه رمضان و همبستگی بیشتر مسلمانان با یکدیگر برنامه های مختلفی برای شهروندان در نظر گرفته است.

وی با اشاره به اینکه عید فطر امسال با شعار «عید بندگی و همبستگی» میهمان خانه های روزه داران خواهد شد افزود: تلاش کردیم با تغییر چهره شهر و فضاسازی سیمای بصری پایتخت، فضایی شاد و به یادماندنی برای شهروندان و کودکان ایجاد کرده تا به نحوی شایسته به معرفی این عید بزرگ پرداخته باشیم. 

محمدخانی با بیان اینکه تعداد 300 چتر رنگارنگ در بوستان قایم نصب شد تاکید کرد: این طرح به کمک جمعی از هنرمندان و نگارگران پایتخت برنامه ریزی و به مرحله اجرا گذاشته شد. همچنین فضا سازی جداره های حاشیه ای پل زیر گذر وتقاطع غیر همسطح انکو با اجرای نقاشی دیواری چشم نواز و جانمایی توپ های نوری بزرگ در محور آیت ا… سعیدی از دیگر اقدامات انجام شده است.

رییس مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران با بیان اینکه برنامه هایی با مجوریت توسعه و ترویج رویکرد خانواده محوری در طراحی و اجرای فعالیت ها در نظر گرفته شده است عنوان کرد: این ویژه برنامه ها از 5 شب آخر ماه مبارک رمضان آغاز شده و تا انتهای تعطیلات عید فطر ادامه خواهد داشت. 

وی در خصوص برگزاری برنامه های عیدانه شهرداری تهران اظهار داشت: در 4 نقطه شهر از جمله فرهنگسرای خاوران، بوستان لاله، بوستان ملت و حرم عبدالعظیم حسنی(ع) برنامه های عیدانه برگزار می شود.

به گفته محمدخانی برنامه های مخصوص کودکان همراه با غرفه های مخصوص آن ها به همراه مراسم تقدیر از روزه اولی ها در کنار فراهم کردن فضای بازی برای آن ها نیز انجام خواهد شد.

سخنگوی شهرداری تهران درباره جشن های دیگری که در مناطق مختلف برپا می شود بیان داشت: بوستان های نهج البلاغه، پلیس، سمیه و باغ موزه قصر به ترتیب در مناطق 2، 4، 14 و 7 با برپایی استیج های شاد فرهنگی و هنری و با حضور هنرمندان، خوانندگان، مداحان و شاعران مطرح کشور میزبان شهروندان خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه برنامه های خاصی برای روز عید فطر در نظر گرفته شده است یادآور شد: پویش #نماز_بیعت در محل مصلی تهران قبل و بعد از برپایی نماز عید فطر برگزار می شود. همچنین برنامه های شاد جشن عید با حضور هنرمندان، مداحان و … در کنار موکب های پذیرایی به اجرا در خواهند آمد.

محمدخانی با بیان اینکه اجرای مراسم نورافشانی هر شب در محل جشن های عید سعید فطر انجام می شود گفت: در نقاط محوری تهران و پذیرایی از شهروندان با برپایی ایستگاه های صلواتی در معابر اصلی از دیگر برنامه های شهرداری تهران به مناسبت عید فطر خواهد بود.

سخنگوی شهرداری تهران در پایان تصریح کرد: 10 غرفه شامل غرفه های  فرهنگی، هنری، کودکان، صنایع دستی و تهران شناسی، عفاف و حجاب، ورزش و سرگرمی و افطاری ساده  از ساعت 16 الی 20 تحت عنوان دهکده بهار ایران در بوستان پلیس واقع در منطقه 4 به مناسب این عید بزرگ پذیرای روزه داران است. همچنین استیج فرهنگی با برنامه های شاد و مفرح شامل پخش موسیقی، نقالی و شاهنامه خوانی، اجرای طنز، تواشیح، برنامه کودک و موسیقی سنتی اقوام ایرانی از ساعت 20 الی 22 اجرا می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برپایی دهکده بهار ایران به مناسبت عید سعید فطر" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برپایی دهکده بهار ایران به مناسبت عید سعید فطر"، کلیک کنید.