بانوان با تولید خرد در مشاغل خانگی به اقتصاد کلان کشور کمک کنند – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

بانوان با تولید خرد در مشاغل خانگی به اقتصاد کلان کشور کمک کنند - خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار انکو، علیرضا فخاری صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز شاهد سهم خوب بانوان در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و تربیتی هستیم.

وی با بیان اینکه نزدیک به 50 درصد از ظرفیت جمعیتی کشور متعلق به زنان است گفت: اشتغال بانوان تابع مولفه های گوناگون است . وی با بیان اینکه اگر بخواهیم نسبت به جوامع توسعه یافته این امر مهم را مورد ارزیابی قرار دهیم، سرانه توزیع اشتغال در استانداردهای بین المللی بین زن و مرد حدود 50 درصد است، افزود: سطح اشتغال در حوزه بانوان در سطح کشور بین 20 درصد تخمین زده شده است.

استاندار تهران عنوان کرد: زمانی که از اشتغال بانوان سخن می گوییم نباید صرفاً در بعد اقتصادی باشد، انتظار جامعه اسلامی و الگوی اسلامی ما اقتضا می کند شان زنان در وهله اول برای مادر بودن و بعد حضور در صحنه های مختلف که ممکن است کارزار شبهه اقتصادی باشد در نظر گرفته شود.

فخاری با بیان اینکه نوع نگاه به مقام و جایگاه زن در جامعه اسلامی تعیین کننده مسیر و حرکتی است که موجب تامین الگوهای رفتاری و هدایتی جامعه می شود گفت: بهترین و نزدیک ترین یا به تعبیری ساده ترین و دست یافتنی حوزه اشتغال و سبد اقتصاد ملی مشاغل خانگی و صنایع دستی است.

وی افزود: وقتی اسم مشاغل خانگی می آید به زنان بی سرپرست و یا بدسرپرست فکر می کنیم در صورتی که اگر این موضوع به عنوان یک نقطه آغازین برای مشارکت زنان در عرصه اقتصاد ملی و تولید ناخالص ملی قرار بگیرد می توانیم این سهم را پرورش دهیم و دایره عملکردی را وسیع تر کنیم و به یک نقطه اطمینان برسیم، چرا که در این بخش حتماً زنان ما می توانند به سهم اقتصاد کلان از طریق تولید خرد کمک کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بانوان با تولید خرد در مشاغل خانگی به اقتصاد کلان کشور کمک کنند – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بانوان با تولید خرد در مشاغل خانگی به اقتصاد کلان کشور کمک کنند – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.