بازداشت 37 عضو شورا های تهران در سال 1402

بازداشت 37 عضو شورا های تهران در سال 1402

آفتاب نیوز :

میرمحمد غراوی صبح امروز، یکشنبه، در همایش بزرگداشت روز ملی شورا های اسلامی که در آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد، در جمع شورا های اسلامی شهر و روستای استان تهران گفت: در طول سال گذشته، در شورای حل اختلاف استان تهران، 12 جلسه تشکیل شده و 142 مصوبه را در پی داشته است که از این تعداد، 102 مصوبه مورد تایید نظرات شورا های اسلامی شهر بوده است.

وی افزود: انتخاب شهرداران و تعیین اولویت های توسعه ای از وظایف اصلی شوراهاست که بر این اساس در سال گذشته 11 هزار میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده به حساب شهرداری های استان تهران واریز شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران یادآور شد: در سال گذشته 26 هزار میلیارد تومان بودجه در شهرداری های استان تهران محقق شده است که رشد 57 درصدی بودجه و اعتبارات را نسبت به سال پیش از آن نشان می دهد.

غراوی با اشاره به اینکه سهم هزینه های جاری شهرداری ها 60 درصد و سهم اعتبارات عمرانی 40 درصد تعیین شده است، عنوان کرد: این در حالی است که طی سال گذشته در شهرداری های استان تهران 39 درصد اعتبارات صرف هزینه های جاری و 61 درصد صرف پروژه های عمرانی شده است.

وی تاکید کرد: برآیند عملکرد شهرداری های استان تهران در سال 1402 نشان می دهد با کاهش هزینه های جاری، تخصیص اعتبارات و منابع بودجه ای به پروژه های عمرانی و توسعه ای با رشد بسیار خوبی همراه بوده است.

بخشودگی عوارض نوسازی و افزایش تقاضای شهروندان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود، کمک به اجرای سیاست های دولت را از وظایف شورا ها برشمرد و گفت: در این راستا موضوع بخشودگی عوارض در احیا و نوسازی بافت های فرسوده شهری از اقدامات صورت گرفته در سال گذشته است، به طوری که در برخی از شهرداری ها این بخشودگی به 100 درصد رسیده است.

غراوی تصریح کرد: بخشودگی عوارض نوسازی بافت های فرسوده موجب افزایش تقاضای شهروندان در شهرستان های استان به احیای بافت های فرسوده شده است.

وی در ادامه به عضویت 251 نفر در شورا های اسلامی شهر های استان تهران اشاره و بیان کرد: سال گذشته تعدادی از اعضای شورا به واسطه برخی تخلفات تحت پیگرد قرار گرفتند و 37 عضو شورای شهر و روستا بازداشت شدند.

بیشتر بخوانید
بازداشت عضو شورای شهر و رییس یکی از ادارات شهرداری سردشت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران خاطرنشان کرد: در شورای حل اختلاف برخی پرونده ها به سلب عضویت اعضا منجر شده است و در این بین 18 عضو شورای شهر و روستا سلب عضویت شدند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازداشت 37 عضو شورا های تهران در سال 1402" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازداشت 37 عضو شورا های تهران در سال 1402"، کلیک کنید.