بازارچه عرضه آبزیان در بهبهان به زودی به بهره برداری می رسد

بازارچه عرضه آبزیان در بهبهان به زودی به بهره برداری می رسد

انکو/خوزستان مدیرکل شیلات خوزستان از پیشرفت فیزیکی 95 درصدی بازارچه عرضه آبزیان در شهرستان بهبهان خبر داد و گفت: به منظور دسترسی آسان مردم به آبزیان، ترویج فرهنگ مصرف و فروش مستقیم و بدون واسطه این محصول، بازارچه عرضه آبزیان به زودی در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

مرتضی سوری امروز 2 اردیبهشت ماه در جلسه شورای کشاورزی بهبهان با اشاره به آخرین وضعیت راه اندازی طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد مارون اظهار کرد: طی فراخوان عمومی برای طرح 100 تنی و 200 تنی پرورش ماهی در قفس در سد مارون سرمایه گذار جذب شده است و در حال حاضر، فرایند انعقاد قرارداد طی می شود و در مزایده بعدی سرمایه گذار برای طرح 400 تنی مشخص خواهد شد.

وی ضمن تقدیر از اقدامات موثر شیلاتی شهرستان در زمینه کشت های تلفیقی و حداکثر استفاده بهینه از منابع آبی، بهبهان را شهرستانی با حجم انبوهی از پتانسیل های آبزی پروری عنوان کرد و ادامه داد: به دنبال فعال کردن تمامی ظرفیت های مشاغل خرد و زودبازده در استان هستیم.

سوری خواستار تسهیل قوانین و حمایت از بهره برداران شد و گفت: شهرستان بهبهان با وجود بهره مندی از 3 رودخانه دایمی پرآب مارون، خیرآباد و زهره با عدم تخصیص آب به طرح های آبزی پروی مواجه است.

مدیرکل شیلات خوزستان میزان تولیدات آبزی پروری بهبهان را 320 تن اعلام و بیان کرد: 60 واحد دو منظوره پرورش ماهی و کشاورزی و 4 واحد پرورش متراکم ماهیان گرمابی در این شهرستان فعالیت می کنند.

به گزارش انکو، در این نشست در خصوص تخصیص آب جهت ایجاد شهرک آبزی پروری متراکم تصمیماتی اتخاذ شد.

بازدید از بازارچه در حال احداث عرضه ماهی در بهبهان، دریاچه مخزنی سد مارون و طرح های متراکم شهرستان، پیگیری تخصیص آب برای طرح های متراکم و تلفیقی، پیگیری ارایه تسهیلات درخواستی طرح های پرورش متراکم شهرستان و طرح های پرورش ماهی شامل تلفیقی متراکم و قفس از دیگر برنامه های مدیرکل شیلات خوزستان در سفر به بهبهان بود.

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازارچه عرضه آبزیان در بهبهان به زودی به بهره برداری می رسد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازارچه عرضه آبزیان در بهبهان به زودی به بهره برداری می رسد"، کلیک کنید.