بارگذاری 90 میلیون رای و تصمیم قضایی گمنام شده در سامانه تناد – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

بارگذاری 90 میلیون رای و تصمیم قضایی گمنام شده در سامانه تناد - خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری انکو، محمد کاظمی فرد رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در نشست فصلی اعضای شورای عالی قوه قضاییه با روسای کل دادگستری و دادستان های مراکز استان ها با بیان اینکه حدود 40 درصد از تکالیف و راهکاری مندرج در سند جدید تحول و تعالی قوه قضاییه، مرتبط با این مرکز است، گفت: تا پایان سال جاری تلاش می کنیم حدود 30 تکلیف کوتاه مدت از تکالیف مندرج در سند مذکور را به اتمام برسانیم.

وی در ادامه، از بارگذاری 90 میلیون رای و تصمیم قضایی گمنام شده در سامانه تناد خبر داد و گفت: هم اکنون کلیه این آرا و تصمیمات قضایی در دسترس قضات سراسر کشور قرار دارد.

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه با بیان اینکه در نتیجه همکاری مناسب دادستانی کل کشور، هم اینک اکثر مراجع قضایی استان ها به سامانه کنترل تردد محکومان متواری متصل هستند، عنوان کرد: در سال جاری پیگیر این موضوع هستیم که نسخه غیرحضوری کلیه خدمات دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را نیز ایجاد کنیم.

محمدی رییس سازمان زندان ها نیز طی سخنانی ضمن قدردانی از بازدیدهای میدانی مستمر مدیران قضایی سراسر کشور از زندان ها و گفتگوی چهره به چهره با زندانیان، خواستار افزایش توجه دادگستری های استان ها نسبت به دستورالعمل های صادره در راستای کاهش جمعیت کیفری، احکام جایگزین حبس و استفاده از ظرفیت پابند الکترونیک شد.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی، رییس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه نیز در این جلسه خواستار اهتمام ویژه روسای کل دادگستری ها در بازدید از شوراهای حل اختلاف سراسر کشور شد و در ادامه گفت: در نتیجه تلاش ها و اقدامات صورت گرفته، موفق شدیم که تقریباً قانون کار را برای همکاران مان در شوراهای حل اختلاف اجرا کنیم؛ در پایان فروردین ماه، حداقل حقوقِ قانونِ کار، به کارکنان تمام وقت شوراهای حل اختلاف پرداخت خواهد شد.

خداییان، رییس سازمان بازرسی نیز طی سخنانی در این نشست، بر ضرورت توجه روسای کل دادگستری ها نسبت به ماده شش قانون تشکیل سازمان بازرسی و رسیدگی به پرونده های ارجاعی از ناحیه این سازمان به صورت خارج از نوبت و حداکثر ظرف مدت سه ماه، تاکید کرد.

القاصی رییس کل دادگستری استان تهران نیز در این جلسه، به بیان مطالبی پیرامون موضوع خسارت تاخیر تادیه پرداخت و پیشنهاداتی را در این زمینه مطرح کرد.

قهرمانی، رییس کل دادگستری استان هرمزگان نیز طی سخنانی، با بیان اینکه مجموعه قضایی این استان در سال 1402 طرح پرداخت دیه تصادفات بدون تشکیل پرونده را به اجرا درآورد، گفت: در نتیجه اجرای این طرح، ارباب رجوع در دو هزار و 237 مورد بدون تشکیل پرونده، به سمت بیمه ها ارجاع شدند و بیش از هزار و 600 نفر، دیه خود را بدون آنکه پرونده ای در مراجع قضایی تشکل دهند، دریافت کردند؛ از این حیث، ورودی پرونده های مراجع قضایی استان هرمزگان در موضوع تصادفات، بیش از 60 درصد کاهش پیدا کرد.

وی از کاهش 56 درصدی میانگین زمان ارجاع شکواییه، کاهش 21 درصدی میانگین زمان ارجاع دادخواست، کاهش 43 درصدی میانگین زمان ترتیب اثر لوایح و همچنین کاهش 56 درصدی میانگین زمان صدور گواهی عدم سوءپیشینه در سال 1402 نسبت به سال 1401 در مراجع قضایی استان هرمزگان خبر داد و در ادامه گفت: در حوزه ساماندهی پارکینگ های استان هرمزگان نیز انقلاب بی سابقه ای صورت گرفت به طوری که طی مدت اخیر، 25 هزار دستگاه وسیله نقلیه به ارزش 38 میلیارد تومان به فروش رفت و حدود 10 هزار دستگاه نیز در مراحل انجام مزایده است.

خلیل اللهی، رییس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه، به بیان مطالبی پیرامون ضرورت قانون گذاری در حوزه جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی رییس کل دادگستری استان فارس، طی سخنانی به ارایه گزارشی پیرامون روند اجرای مصوبات سفر رییس قوه قضاییه به استان فارس و همچنین برخی مشکلات موجود در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به انتخاب حجت الاسلام والمسلمین خلیلی به سمت معاون اول قوه قضاییه، گفت: این برای نخستین بار است که مسیولیت مهم معاونت اول در قوه قضاییه، مستقیماً به یکی از روسای کل دادگستری استان ها می رسد؛ این انتخاب، از یک سو اهتمام و توجه ویژه رییس قوه قضاییه به استان ها را نشان می دهد و از سوی دیگر، یک عامل انگیزشی موثری برای مدیران قضایی در استان های سراسر کشور خواهد بود.

وی در ادامه به ذکر برخی نکات پیرامون مقوله درخواست اعسار در محاکم قضایی پرداخت.

مهرانگیز رییس کل دادگستری استان بوشهر نیز در این جلسه، از تعیین تکلیف 55 درصد از پرونده های معوقه و مُسن در محاکم این استان و همچنین تعیین تکلیف 95 درصد از پرونده های اموال تملیکی خبر داد.

وی افزود: پس از تاکیدات رییس قوه قضاییه در جریان سفر استانی بهمن ماه سال گذشته در خصوص «پیگیری پرداخت عوارض آلایندگی در عسلویه از سوی دستگاه ها و بنگاه های آلاینده در این منطقه»، اقدامات فراوانی صورت گرفت و نهایتاً نتیجه بر این شد که تا 8 اردیبهشت سال جاری (9 روز دیگر) سه هزار میلیارد تومان به استان تزریق شود؛ همچنین مقرر شد تا تیرماه نیز بابت عدم پرداخت عوارض آلایندگی، 19 هزار میلیارد تومان به استان پرداخت شود که امیدواریم این اعتبارات، برکات فراوانی را برای مردم منطقه عسلویه به همراه داشته باشد.

رییس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به واگذاری اسناد رسمی به مردم منطقه عسلویه در جریان سفر اخیر رییس قوه قضاییه، گفت: یکی از آثار و نتایج واگذاری اسناد رسمی به مردم 4 شهر و 10 روستا در منطقه عسلویه، افزایش 12 درصدی میزان مشارکت مردم این منطقه در انتخابات اسفندماه سال گذشته بود.

افراسیاب، رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد نیز طی سخنانی در این نشست، از کاهش 52 درصدی تعداد پرونده های مُسن این استان طی 9 ماه گذشته خبر داد.

رزم رییس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه، به ارایه گزارشی از آمار پرونده ها در مراجع و مراکز قضایی این استان پرداخت.

شمس آبادی، دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: در نتیجه اقدامات صورت گرفته از سوی مراجع قضایی سیستان و بلوچستان، از 4 هزار هکتار اراضی ملی تصرف شده به ارزش 20 هزار میلیارد ریال، رفع تصرف صورت گرفت.

حدادزاده، دادستان مرکز استان یزد نیز طی سخنانی اظهار کرد: در نتیجه پیگیری های صورت گرفته، هم اکنون تعداد خودروهای توقیفی در پارکینگ های یزد به کمتر از 700 دستگاه رسیده که مدت زمان توقیف کلیه این خودروها نیز مربوط به دو سال اخیر است.

مددی، دادستان مرکز استان البرز نیز در این جلسه به ارایه گزارش هایی در خصوص رسیدگی به چندین پرونده از جمله 4 پرونده کلاهبرداری شرکت های خودرویی با دو هزار و 996 شاکی و بیش از 120 متهم پرداخت و گفت: در همه این پرونده ها تلاش شد تمام اموال حاصل از جرم، توقیف و جهت استیفای حقوق شکات، ثبت و ضبط شوند.

پایان خبر انکو /

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بارگذاری 90 میلیون رای و تصمیم قضایی گمنام شده در سامانه تناد – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بارگذاری 90 میلیون رای و تصمیم قضایی گمنام شده در سامانه تناد – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.