اگر پوستتان به این رنگ درآمد سکته قلبی در چند قدمی شماست

اگر پوستتان به این رنگ درآمد سکته قلبی در چند قدمی شماست

آفتاب‌‌نیوز :

کارشناسان معتقدند که تغییر رنگ پوست ممکن است نشانه ابتلای فرد به سکته قلبی باشد و باید به سرعت به پزشک مراجعه کرد.

سکته قلبی خود می‌تواند یکی از نشانه‌های بیماری بیماری کرونا قلبی باشد؛ به گونه‌ای که رسوبات چربی در رگ‌ها انباشته و مانع از رسیدن خون کافی به قلب می‌شود. همچنین اگر لکه‌های آبی یا بنفش روی پوست ظاهر شد، ممکن است که فرد در معرض خطر ابتلا به سکته قلبی قرار داشته باشد.

ممکن است تغییر رنگ پوست شبیه به حالتی باشد که هنگام احساس سرما رخ می‌دهد؛ به گونه‌ای که انگشتان پا به رنگ آبی یا بنفش در می‌آید که به این حالت سندروم انگشت پای آبی می‌گویند.

براساس گزارش آکادمی بیماری پوستی آمریکا ممکن است دلیل این حالت انسداد عروق خونی باشد و منجر به کاهش اکسیژن در سراسر بدن شود و در مراحل بعدی خطر ابتلا به سکته قلبی را افزایش دهد.

ممکن است علائم هشدارآمیز اولیه انسداد عروق خونی روی پوست و ناخن‌ها ظاهر شود، از این رو متخصص بیماری‌های پوستی اولین کسی است که متوجه ابتلای شما به یک بیماری در قلب می‌شود.

در همین حین ممکن است چنانچه حجم مدفوع از میزان معمول آن کم شده باشد، فرد در معرض خطر ابتلا به سکته قلبی باشد. استرس نیز خطر ابتلا به فشار خون و در مرحله بعد خطر ابتلا به سکته قلبی را افزایش می‌دهد.

از جمله دیگر علائم شایع سکته قلبی احساس درد شدید در سینه و بازو و احساس سرگیجه ناگهانی است، اما می‌توان با ایجاد برخی تغییرات کوچک در رژیم غذایی یا شیوه زندگی از خطر ابتلا به سکته قلبی کم کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اگر پوستتان به این رنگ درآمد سکته قلبی در چند قدمی شماست" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اگر پوستتان به این رنگ درآمد سکته قلبی در چند قدمی شماست"، کلیک کنید.