افت فشار آب در مناطقی از اصفهان بر اثر شکستگی لوله – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

افت فشار آب در مناطقی از اصفهان بر اثر شکستگی لوله - خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

منصور شیشه فروش در گفت وگو با خبرنگار انکو با اشاره به اینکه بر اثر شکستگی لوله در محدوده شرکت نمایشگاه های بین المللی و شهر رویاها، نشت آب از دو خط لوله یک هزار میلیمتری انتقال آب مناطق شرق اصفهان رخ داده است، اظهار داشت: عوامل فنی و تعمیرات شرکت آب و فاضلاب از صبح امروز عملیات حفاری تعویض و بازسازی خطوط لوله را آغاز کردند و قرار است تا اواخر شب بازسازی خط لوله و ایمن سازی محل انجام شود.

وی ادامه داد: با بررسی شرایط محل علت حادثه فرونشست زمین و نفوذ ریشه درختان واقع در حریم خطر اعلام شده است.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با پیش بینی های صورت گرفته و افزایش ظرفیت مخازن، مشکل جدی برای تامین آب شرب مشترکین مناطق اطراف و شهرستان های در مسیر از جمله روشن دشت، شهرک زاینده رود، نایین، ورزنه، هرند، جرقویه، کوهپایه و … ایجاد نشده است و فقط در برخی مناطق افت فشار آب گزارش شد.

شیشه فروش خاطرنشان کرد: خشکی رودخانه زاینده رود و کاهش سطح آب های زیر زمینی باعث ایجاد فرونشست زمین در دشت اصفهان برخوردار شده که اثرات آن در تشدید وقوع حوادث شکستگی شبکه های فرسوده آب و فاضلاب در شهر اصفهان و مناطق مجاور موثر است.

وی اضافه کرد: بیش از 300 کیلومتر از شبکه های آب و فاضلاب شهر اصفهان با قدمت 50 سال فرسوده بوده که با توجه به شرایط فرونشست زمین وقوع مخاطرات ناشی از شکستگی و ایجاد حفره و شکاف در خیابان ها را افزایش داده و نیاز است وزارت نیرو ضمن تامین حقابه های قانونی زاینده رود اعم از کشاورزی و زیست محیطی و احیای تالاب گاوخونی و تسریع در اجرای طرح های تامین آب استان و احیای رودخانه زاینده رود نسبت به تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای بازسازی شبکه های فرسوده و در معرض خطر اقدام کند.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در سال جاری 26 مورد حادثه شکستگی شبکه های آب و فاضلاب در شهر اصفهان اتفاق افتاده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افت فشار آب در مناطقی از اصفهان بر اثر شکستگی لوله – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افت فشار آب در مناطقی از اصفهان بر اثر شکستگی لوله – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.