اسلامی: امنیت مرکزهای هسته ای کشور به طور صد درصد برقرار است

اسلامی: امنیت مرکزهای هسته ای کشور به طور صد درصد برقرار است

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: با وجود یک نظام امنیتی قدرتمند امنیت نیروگاه ها و مرکزهای هسته ای کشور اکنون به طور صددرصد برقرار است و در این زمینه جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری انکو، محمد اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی روز دوشنبه شب در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار کرد: نظام دفاعی و امنیتی کشور هر گونه تعرض به مرکزهای یاد شده را در نطفه خفه خواهد کرد و با این تسلط و اقتدار حاکم بر کشور در سایه نیروهای مسلح، حفاظت و امنیت هسته ای در کمال اقتدار و اعتبار به لحاظ امنیتی برقرار است و هیچ نکته ای وجود ندارد.

وی در ارتباط با آخرین وضعیت طرح های توسعه ای نیروگاه اتمی بوشهر نیز بیان کرد: از سال 95 که عملیات اجرایی 2 واحد جدید نیروگاه اتمی آغاز شد به دلایل گوناگونی فعالیت ها شکل نگرفته بود.

رییس سازمان انرژی اتمی اظهار کرد: با عبور از سال 1400 تا به امروز ظرفیت فعال در سایت های 2 و 3 سه نیروگاه اتمی بوشهر در مقایسه با پیش از آن 12 برابر شده است.

اسلامی ادامه داد: در این طرح ابتدا 250 نفر در چند جبهه محدود فعالیت داشتند اما امروز تمامی جبهه های واحدهای 2 و سه نیروگاه اتمی بوشهر فعال شده و بیش از سه هزار نفر در حال کار و فعالیت هستند.

وی گفت: این شمار نیروی کار در واحدهای یاد شده تا پیش از پایان سال از پنج هزار نفر عبور خواهد کرد.

اسلامی تاکید کرد: با این روند فعالیت ها تلاش می شود تاخیر مجدد در روند طرح های 2 و سه رخ ندهد و اکنون برنامه عمرانی طرح بر اساس برنامه زمان بندی در حال اجرا است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسلامی: امنیت مرکزهای هسته ای کشور به طور صد درصد برقرار است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسلامی: امنیت مرکزهای هسته ای کشور به طور صد درصد برقرار است"، کلیک کنید.