اسفند ماه «مرغ حذفی» بیشترین افزایش قیمت را داشت – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

اسفند ماه «مرغ حذفی» بیشترین افزایش قیمت را داشت - خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری انکو، در اسفند ماه سال 1402 شاخص قیمت تولیدکننده بخش مرغداری های صنعتی کشور (بر مبنای 100=1395) برابر با 1379.9 بوده است که نسبت به ماه قبل (تورم ماهانه) 4.1 درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 51.8 درصد افزایش یافته است. در ماه مورد بررسی میانگین شاخص قیمت در 12 ماه منتهی به ماه جاری نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) 57.8 درصد افزایش یافته است.

کاهش تورم ماهانه

در اسفند ماه 1402 تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش مرغداری های صنعتی کشور نسبت به ماه قبل (تورم ماهانه) به 4.1- درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (2.0- درصد)، 2.1 واحد درصد کاهش یافته است. در میان قلم های مرغداری های صنعتی، بیشترین میزان افزایش قیمت مربوط به قلم «مرغ حذفی» (1.6 درصد) و بیشترین میزان کاهش قیمت مربوط به قلم «جوجه یک روزه» (11.1- درصد) است.

کاهش تورم نقطه به نقطه

در اسفند ماه 1402 تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش مرغداری های صنعتی کشور نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 51.8 درصد بوده است که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (58.4 درصد) 6.6 واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات مرغداری های صنعتی به ازای تولید قلم های خود در داخل کشور، در اسفند ماه 1402 نسبت به ماه مشابه سال قبل، 51.8 درصد افزایش دارد. در بین قلم های مرغداری های صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به قلم «کود» (24.5 درصد) و بیشترین آن مربوط به قلم «جوجه یک روزه» (129.2 درصد) است.

کاهش تورم سالانه

در اسفند ماه 1402 تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی در داخل کشور در 12 ماه منتهی به این ماه نسبت به مدت مشابه در سال قبل به 57.8 درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (59.5 درصد)، 1.7 واحد درصد کاهش نشان می دهد. در ماه مورد بررسی، در میان قلم های مرغداری های صنعتی کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به قلم «تخم مرغ خوراکی» (25.4 درصد) و بیشترین آن مربوط به قلم «جوجه یک روزه» (100.7 درصد) است.

برای مشاهده اطلاعات تفصیلی به فایل پیوست مراجعه کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسفند ماه «مرغ حذفی» بیشترین افزایش قیمت را داشت – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسفند ماه «مرغ حذفی» بیشترین افزایش قیمت را داشت – خبرگزاری انکو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.