استقبال خوب زنان از پاراوزنه برداری

استقبال خوب زنان از پاراوزنه برداری

نایب رییس بانوان فدراسیون جانبازان و توانیابان با اشاره به استقبال خوب بانوان وزنه بردار از مسابقات قهرمانی کشور، گفت: در پنجمین دوره مسابقات قهرمانی کشور بانوان پاراوزنه بردار رکوردهای خوبی را به ثبت رساندند.

مژگان نصیری در گفت وگو با انکو، با اشاره به حضور 16 تیم در مسابقات قهرمانی کشور پاراوزنه برداری بانوان که زیر نظر نمایندگان IPC برگزار شد، اظهار کرد: پنجمین دوره مسابقات قهرمانی کشور پاراوزنه برداری بانوان با حضور داوران خارجی و زیر نظر نماینده IPC در محل فدراسیون جانبازان و توانیابان برگزار شد که در پایان این رقابت ها تیم کرمانشاه با 46 امتیاز قهرمان شد و تیم های تهران با 42 امتیاز و مازندران با 40 امتیاز در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

وی افزود: در این دوره از مسابقات تنها وزنه بردارانی می توانستند در قهرمانی کشور شرکت کنند که حد نصاب رکوردی را کسب کرده باشند و این مساله سبب شده بود تا ورزشکاران حضور حرفه ای تر نسبت به دوره های قبل داشته باشند. با توجه به این که 2 سال است تیم ملی پاراوزنه برداری بانوان تشکیل شده اما با این وجود شاهد کسب 3 مدال برنز توسط بانوان در بازی های پاراآسیایی هانگژو چین بودیم. حضور حرفه ای بانوان در قهرمانی کشور ما را به آینده امیدوار کرد که روزی شاهد حضور بانوان وزنه بردار در بازی های پارالمپیک باشیم.

نصیری با بیان این که نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور به تیم ملی دعوت می شوند، خاطرنشان کرد: چون در این دوره از مسابقات حد نصاب رکورد ورودی در نظر گرفته شده بود امکان شرکت برای تمام وزنه برداران فراهم نبود و این مساله سبب شده بود تا مسابقات در سطح حرفه ای و بالایی برگزار شود.

نایب رییس بانوان فدراسیون جانبازان و توانیابان در پایان گفت: با وجود این که تنها 2 سال است که از تشکیل تیم ملی بانوان سپری می شود اما پیشرفت چشمگیری داشتند و در پنجمین دوره مسابقات قهرمانی کشور شاهد ثبت رکوردهای بالایی نسبت به دوره های گذشته از سوی بانوان بودیم.

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استقبال خوب زنان از پاراوزنه برداری" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استقبال خوب زنان از پاراوزنه برداری"، کلیک کنید.