ارزش های امام خمینی (ره) پروژه تکفیری را شکست داد/شبکه های اجتماعی بستری مناسب برای مردم فلسطین

ارزش های امام خمینی (ره) پروژه تکفیری را شکست داد/شبکه های اجتماعی بستری مناسب برای مردم فلسطین

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در دیدار با رهبر جریان حکمت ملی عراق، گفت: امروز ثروت و قدرت غرب دیگر ارزش نیست و ارزش های امام خمینی (ره) پروژه تکفیری و استکباری را شکست داد.

به گزارش انکو، حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری -دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی- به همراه شورای عالی مجمع تقریب با سید عمار حکیم، رییس جریان حکمت ملی عراق دیدار و گفت وگو کرد.

حجت الاسلام شهریاری در این دیدار تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران موجب بیداری اسلامی در سراسر جهان شده است.
 
وی ادامه داد: ما در شروع جنگ غزه هیچ دخالتی نداشتیم اما امت اسلامی، نظام جمهوری اسلامی را به عنوان زیر بنای مقاومت می دانند که در کنار مقاومت ایستاده است.
 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: امروز حمایت از فلسطین، نه تنها در کشورهای اسلامی بلکه در تمام کشورهای دنیا وظیفه انسانی است. این حمایت جهانی بزرگترین افتخاری است که مقاومت توانست به دست بیاورد.
 
حجت الاسلام شهریاری تصریح کرد: این عدالتخواهی، ناشی از مقاومتی است که در برابر ارزش های غرب نشان داده شده در حالی که همه فکر می کردند ارزش اصلی ثروت و قدرت استکبار جهانی در دو قرن اخیر است، عده ای با اتکا به قدرت الهی توانستند این تفکر را تغییر بدهند.
 
وی افزود: امروز ارزش هایی که امام خمینی (ره) در انقلاب اسلامی عرضه کردند، در مقابل پروژه تکفیر موفق شده است.
 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پایان سخنان خود از ملت عراق، علمای این کشور به ویژه حضرت آیت الله سیستانی، مرجعیت عراق به خاطر حمایت های خود از نظام جمهوری اسلامی، محور مقاومت و دفاع از مظلومین و عدالتخواهان قدردانی کرد.

شبکه های اجتماعی به سکویی به نفع فلسطین تبدیل شده است
سید عمار حکیم نیز در این دیدار گفت: عراق، نقش محوری در تاریخ و در جنبش اصلاحی امام مهدی(عج) دارد.

حکیم به برملا شدن دروغگویی و بی اساس بودن ادعاهای غربی در خصوص حقوق بشر، زنان و کودکان و نیز آزادی بیان و پوشش ها و حمایت های سیاسی از رژیم اسراییل اشاره کرد و با تمجید از مواضع حمایتگرانه از ملت فلسطین خاطرنشان کرد: تظاهرات گسترده در جهان غرب و اعتراضات دانشگاهیان، دلیلی بر همبستگی با مسیله بر حق فلسطین است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق گفت: شبکه های ارتباط اجتماعی از نظر همبستگی و تعامل با بحران غزه، به بستر و سکویی به نفع فلسطین تبدیل شده است.

حکیم همچنین از مواضع جمهوری اسلامی ایران و حمایت آن از ملت فلسطین تقدیرکرد و خواستار آن شد تا به بحران در غزه از نگاه یک پروژه اسلامی و نقش آن در دفاع از فلسطین نگریسته شود.

وی خاطر نشان کرد: عراق همواره در یاری فلسطین پیشگام بوده و در راس آن مرجعیت عالی دینی قرار دارد که از مسیله فلسطین حمایت می کند، علاوه بر آن باید به موضع دولت عراق و نخست وزیر آن در دفاع از ملت فلسطین و نیز به موضع مردمی و سیاسی و رسانه های حمایتگرانه از آن اشاره کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد: عراق با عبور از چالش های امنیتی، سیاسی و اجتماعی توانست به جایگاه و موقعیت طبیعی خود بازگردد و در حال حاضر امنیت و آرامش در شهرهای عراق حاکم شده است.

وی همچنین با اشاره به وفاق در جامعه و همزیستی مسالمت آمیز واقعی و مثبت میان قشرها و طیف های مختلف ملت عراق به نمونه هایی از انسجام و وحدت میان مذاهب و طیف های مختلف اشاره کرد.

حکیم در خصوص مسایل سیاسی عراق هم یادآور شد: ایتلاف اداره حکومت(ایتلاف حاکم)، نمایندگی چهار پنجم مجلس نمایندگان را برعهده دارد و پشتوانه دولت به شمار می رود. این تحولات با تغییرات منطقه ای و بین المللی مثبت در قبال عراق همزمان شده است.

حکیم همچنین به پروژه «جاده توسعه» و فرصت هایی که این پروژه برای عراق فراهم می کند و نقش موثر عراق در نزدیک کردن دیدگاه های طرف های مختلف در منطقه اشاره کرد.

وی در پایان تاکید کرد: رابطه عراق با جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عربی و اسلامی تنها یک رابطه دولتی نیست بلکه یک رابطه اجتماعی و مردمی هم به شمار می رود.

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارزش های امام خمینی (ره) پروژه تکفیری را شکست داد/شبکه های اجتماعی بستری مناسب برای مردم فلسطین" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارزش های امام خمینی (ره) پروژه تکفیری را شکست داد/شبکه های اجتماعی بستری مناسب برای مردم فلسطین"، کلیک کنید.