ابلاغیه جدید ستاد مبارزه با قاچاق برای حل مشکل طلافروشان

ابلاغیه جدید ستاد مبارزه با قاچاق برای حل مشکل طلافروشان

آفتاب نیوز :

سید مجید رضوی طی نامه ای از اصلاح ضوابط اختصاصی خرید، فروش، حمل یا نگهداری گروه کالایی فلزات گرانبها و گوهرسنگ ها خبر داده است.

وی در این ضوابط اختصاصی جدید خرید، فروش، حمل یا نگهداری گروه کالایی فلزات گرانبها و گوهرسنگ ها اعلام کرده که بر اساس آن مواد (8) و (9) ضوابط مذکور اصلاح شده است.

بر اساس ماده 8، صرفاً سه گروه ملزم به ثبت اطلاعات کالا های مشمول در سامانه جامع تجارت هستند و اطلاعات ثبت شده در سامانه باید با موجودی نگهداری کننده مطابقت داشته باشد. این سه گروه شامل اشخاصی که با قصد تجاری اقدام به ورود کالا های مشمول به کشور می کنند، اشخاصی که با قصد تجاری اقدام به خروج کالا های مشمول از کشور می کنند و تولیدکنندگان گروه کالایی (د) و صرفاً تولید کنندگان شمش طلا از گروه کالایی (ب) هستند.

همچنین اشخاص یاد شده ملزم هستند در صورت حذف کالای مشمول، به ثبت اطلاعات آن در سامانه جامع تجارت اقدام کنند. تایید نهایی اطلاعات حذف کالا توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت منوط به ارایه شواهد، قراین، اسناد یا مدارک مربوطه توسط مالک یا نگهدارنده است.

منظور از حذف، رخدادی است که مانع دسترسی به کالای مشمول شود؛ مانند سرقت، مفقود شدن و توقیف یا ضبط به موجب حکم مراجع قضایی.

بر اساس ماده 9 نیز چنانچه تا شش ماه پس از ابلاغ اصلاحات ماده (8) این مصوبه با اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت (بر اساس داده های موجود در سامانه جامع تجارت)، حداکثر اشخاص مشمول این مصوبه (اشخاص موضوع فصل دوم و سوم این مصوبه) ثبت خرید و فروش را انجام دهند، اصلاحات مذکور قطعی و در غیر این صورت اصلاحات انجام شده در ماده (8) لغو خواهد شد.

گفتنی است فروشندگان مصنوعات طلا (دارای مجوز قانونی معتبر) می توانند اطلاعات مربوطه را تا انتهای روز ثبت کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ابلاغیه جدید ستاد مبارزه با قاچاق برای حل مشکل طلافروشان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ابلاغیه جدید ستاد مبارزه با قاچاق برای حل مشکل طلافروشان"، کلیک کنید.