آیا زاج برای عفونت واژن خوب است

زاج سفید، آلوم و ضمه همه یک نوع ترکیب با منشا شیمیایی یا معدنی هستند که فواید بسیاری دارند و از مهمترین آن این است که زاج برای تنگی واژن خوبه. امروزه از این مواد در طب سنتی، بسیاری از داروهای شیمیایی، درمان مشکلات و بیماری ها استفاده می شود. این ماده به وفور در طبیعت وجود دارد و بصورت صنعتی هم تولید می شود. زاج سفید با فرمول ساختاری سولفات آلومینیوم یا سولفات آلومینیوم پتاسیم است و در رنگ های مختلفی وجود دارد، اما نوعی که ما مدنظر داریم، رنگ سفید آن است.

آیا زاج برای عفونت واژن خوب است

گاهی اوقات آلوم یا زاج بصورت بلورین هم در دسترس است، اما بیشتر اوقات بصورت پودر وبا نام زاج سفید در عطاری ها فروخته می شود. از این ماده می توانید در ترکیب ادویه ها و ترشیجات از آن استفاده کنید.

معجزه زاج چیست؟

این ماده سفید رنگ کریستالی که یک نوع نمک شیمیایی است، به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده در میان مصرف کنندگانش شناخته شده است. ژل بهداشتی بانوان  نه یک کالای لوکس بلکه یک کالای مهم برای بهداشت فردی است و استفاده از آن برای بانوان  لازم و ضروری است.

از ویژگی های این ماده می توان به قابلیت انحلال پذیری اش در آب اشاره کرد. آلوم یا زاج طبیعتی گرم داشته و در دهان طعمی گس و شور دارد و می توان از آن به عنوان خوشبوکننده بدن هم استفاده کرد. این ماده خواص درمانی بسیاری دارد و معمولا در حالت محلول در آب است. از خواص زاج سفید برای تنگی واژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بسیار مقرون به صرفه و در دسترس است
 • ضدعفونی کننده و آنتی باکتریال
 • برای تمامی انواع پوست مورد استفاده و بدون عارضه است.
 • منقبض کننده و تنگ کننده واژن
 • کاهش تعریق و از بین بردن بوی بد بدن
 • قابض و درمان کننده زخم ها

تاثیر زاج بر تنگی واژن قطعی ست و با تداوم مصرف ظاهر خواهد شد.

یکی از موضوعات بحث برانگیز درباره زاج سفید، تاثیر این ماده بر تنگی واژن است. برای تنگی واژن راه های درمانی متفاوتی وجود دارد، اما اگر به دنبال راهی طبیعی،گیاهی، راحت و ارزان هستید، زاج سفید می تواند انتخاب خوب و مقرون به صرفه ای باشد. اما باید به این نکته توجه کنید که استفاده از زاج سفید برای تنگی واژن باید حتما با مشورت پزشک، به درستی و با ترکیب چند ماده انجام شود تا مشکلی برای رحم پیش نیاید.

همانطور که گفته شد یکی از مزایای زاج سفید منقبض کردن است به همین دلیل طعم گسی دارد. ترکیبات متفاوتی با زاج سفید برای تنگی واژن وجود دارد و توصیه می شود تا زاج سفید به تنهایی مورد استفاده قرار نگیرد، زیرا بسیار برای واژن و رحم مضر است. به همین دلیل شما می توانید از زاج سفید با ترکیبات عسل، زاج سفید و روغن گاوی و یا مازو، سعد، زاج سفید و شیرین بیان استفاده کنید. میزان هر کدام از این مواد در ترکیب و نحوه درست کردن آنها باید زیر نظر کارشناس طب سنتی انجام شود.

درمان عفونت قارچی با زاج

زاج سفید به دلیل خاصیت ضدعفونی کننده و آنتی باکتریایی که دارد می تواند برای درمان انواع عفونت ها استفاده شود. اغلب بانوان ممکن است با مشکل عفونت در ناحیه رحم و دستگاه تناسلی مواجه شوند. زاج سفید می تواند در بهبود علایم عفونت در این نواحی بسیار تاثیر مثبت بگذارد. بانوانی که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند می توانند از شیاف آلوم با مشورت پزشک خود استفاده کنند.

همچنین از زاج سفید می توان برای انواع و بزرگسالان؛ عفونت حلق و بینی و التهاب های دهانی استفاده کرد. مقداری زاج سفید حل شده در آب می تواند به درمان عفونت ها و باکتری ها و درمان التهاب ها کمک کند. از زاج سفید همچنین برای درمان قارچ پا نیز می توان استفاده کرد. در کل در مواردی که نیاز به ماده ای جهت ضدعفونی کردن و میکروب زدایی باشد، می توان از زاج سفید استفاده کرد. قیمت ماسک کربن فعال ویتابلا که شما از نمایندگی های معتبر تهیه می کنید،  پایین تر از سایر فروشگاه ها است.

درمان کیست تخمدان با زاج سفید

بیشتر زنان با مشکل کیست تخمدان یا تخمدان های پلی کیستیک همراه هستند. کیست های تخمدان، کیسه هایی در ابعاد مختلف بوده که درون آنها از موادی جامد، نیمه جامد و مایع پر شده است، که در تخمدان های زنان تشکیل می شوند. این کیست ها می تواند در یک تخمدان و یا در هر دو تخمدان تشکیل شوند. این کیست ها هیچگونه آسیب و خطری برای افراد ندارند، اما با گذشت زمان و با بزرگ شدن این کیست ها، ممکن است عوارضی برای فرد داشته باشد. برای درمان کیست تخمدان به ویژه بهتر است به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید، اما اگر به دنبال روش های خانگی و طبیعی برای رفع این بیماری هستید، زاج سفید می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. توصیه می شود قبل از استفاده از زاج سفید حتما با پزشک خود مشورت کنید و زاج سفید را به تنهایی مصرف نکنید.  یکی از دلایل تشکیل کیست در تخمدان ها سرد بودن طبع زنان است. زاج سفید به دلیل داشتن طبع گرم، سردی در ناحیه شکم و رحم را از بین می برد و به دنبال رفع سردی در این نواحی، کیست ها نیز نابود می شوند. در مورد روش استفاده از زاج سفید برای کیست تخمدان در ادامه بیشتر بخوانید.

درمان فیبروم با زاج سفید

فیبروم رحم نوعی تومور خوش خیم است که به دلیل رشد بیش از حد سلولی در رحم بوجود می آید. این تومور می تواند در نواحی مختلف رحم ایجاد شود و به عوامل مختلفی بستگی دارد. فیبروم ها می توانند عوارضی مانند ، خونریزی شدید، زایمان زودرس و محدودیت رشد جنین را به همراه داشته باشند. بنابراین درمان آنها بسیار مهم است. روش های درمانی تهاجمی و غیرتهاجمی مختلفی برای فیبروم وجود دارد، اما اگر به دنبال روش خانگی و سنتی هستید، استفاده از زاج سفید یا سولفات آلومینیوم می تواند انتخاب درستی باشد.

توصیه می شود قبل از استفاده از زاج سفید برای درمان فیبروم، حتما با پزشک مشورت کنید. نحوه استفاده از زاج سفید برای درمان فیبروم اینگونه است که مقدار کمی از آن را با آب جوش خوب مخلوط کنید و سپس مقداری عسل به آن اضافه کنید و پس از خنک شدن آن را بصورت واژینال به رحم تزریق کنید. این عمل به دفع شدن فیبروم رحم کمک می کند. برای افرادی که امکان تزریق ندارند، می توانند، مقدار بیشتری از این محلول را درست کرده، داخل تشت ریخته و در آن بنشینند.

واژینال زاج و عسل

یک طریقه استفاده از زاج سفید برای تنگی واژن ترکیب آن با عسل است. باید بدانید، ترکیب زاج سفید و عسل در طب سنتی به یکی از درمانگرهای طبیعی بسیاری از بیماری ها و عفونت ها تبدیل شده است. ژل کرم آبرسان ویتابلا  تمام سلول های مرده و آلودگی های ایجاد شده بر روی پوست را پاکسازی می کند.

این ترکیب باعث درمان بسیاری از بیماری های عفونی، قارچی، باکتریایی و التهاب ها می شود. از این ترکیب می توان برای موارد زیر استفاده کرد:

 • عفونت های ناحیه تناسلی
 • از بین رفتن بوی نامطبوع ناشی از عفونت
 • پاکسازی رحم
 • تنظیم هورمون های زنانه
 • درمان فیبروم رحم
 • تنظیم قاعدگی نامنظم
 • درمان کیست تخمدان

تجربه استفاده از زاج سفید

از تجربیاتی که افراد در استفاده از زاج برای تنگی واژن داشتند عبارتند از:

 • دود کردن زاج سفید همراه با اسفند برای از دور کردن حشرات موزی
 • استفاده از زاج سفید برای سفید کردن برنج در رستوران ها ( در مورد در این مقاله بیشتر بخوانید)
 • استفاده از زاج سفید برای سفید کردن آلومینیوم
 • میکروب زدایی محیط با بخور زاج سفید
 • از بین بردن چین و چروک پوست با زاج سفید
 • استفاده از زاج سفید در ترشی برای جلوگیری از له شدن مواد
 • استفاده از زاج سفید برای بسته شدن منافذ باز پوست
 • استفاده از زاج سفید برای بستن زخم ها به دلیل خاصیت قابض بودن آن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیا زاج برای عفونت واژن خوب است" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیا زاج برای عفونت واژن خوب است"، کلیک کنید.