آنتونی هاپکینز در نقش آهنگساز مشهور بازی می کند

آنتونی هاپکینز در نقش آهنگساز مشهور بازی می کند

آفتاب نیوز :

آنتونی هاپکینز ایفای نقش یک چهره نمادین دیگر را انتخاب کرده و این بار به دنیای موسیقی می رود که خود در آن کارکشته است.

به گزارش ورایتی، بازیگر اسطوره ای صحنه نمایش و پرده سینما که 2 جایزه اسکار در کارنامه دارد، برای ایفای نقش جورج فردریک هندل به فیلم «پادشاه کاونت گاردن» پیوسته است. داستان فیلم در دوره ای می گذرد که آهنگساز مشهور اپرا روی شاهکار کُرال خود «مسیحا» کار می کرد. پیش فروش جهانی این پروژه آغاز شده و فیلم قرار است اواخر پاییز 2025 اکران شود.

اندرو لویتاس که کارگردانی «پادشاه کاونت گاردن» را برعهده دارد آن را بر مبنای فیلمنامه ای از تیم اسلوور می سازد.

سازندگان فیلم از آن به عنوان گرامیداشت باشکوه نابغه ای یاد کرده اند که تمام قوانین را زیر پا می گذارد تا به خلق سرود الهام بخش تخیل مردم بپردازد.

لویتاس از «مسیحا» به عنوان شاهکار پیشگامانه ای یاد کرد که محبوب ترین اثر جهان در حدود 300 سال باقی مانده است. وی درباره فیلمنامه هم گفت: نوشته های تیم اسلوور مملو از تجربه های واقعی و پرشور با تمام رنگ های زیبا و زشتش است و داستانی پرچالش از انسان معاصر، ارتباط جهانی بشری و اعتلای معنوی را روایت می کند.

در «پادشاه کاونت گاردن» دوباره هاپکینز با کمپانی «امبانکمنت» همکاری می کند که از حامیان فیلم «پدر» فلوریان زلر بود و بازی در آن برای هاپکینز دومین اسکارش را در سال 2021 به ارمغان آورد.

تیم هاسلم از بنیانگذاران این کمپانی از هاپکینز و هندل به عنوان استادان هنر خود یاد کرد و گفت بیش از 5 میلیون نفر به تماشای اجرای «مسیحا» تنها در رویال آلبرت هال نشسته اند و در آمریکا نیز بیش از 800 اجرا در سال از این اپرا وجود دارد. موسیقی هندل از زمان پادشاه جورج دوم در هر تاجگذاری پادشاهان بریتانیایی اجرا شده است.

جرج فردریک هندل که سال 1759 درگذشت، آهنگساز آلمانی – انگلیسی اواخر دوره باروک بود که برای اپراها، اوراتورها، و کنسرتو های ارگ خود به شهرت رسید. وی سمفونی «مسیحا» را به نفع نهاد های خیریه از جمله بیمارستان ها و یتیم خانه ها ساخت و نواخت. مسیحیان جهان هنگام کریسمس و عید پاک با این اثر شکوهمند جشن می گیرند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آنتونی هاپکینز در نقش آهنگساز مشهور بازی می کند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آنتونی هاپکینز در نقش آهنگساز مشهور بازی می کند"، کلیک کنید.