آماده باش مدیریت بحران در تهران

آماده باش مدیریت بحران در تهران

آفتاب نیوز :

حامد یزدی انکو روز چهارشنبه از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی استان تهران مبنی بر فعالیت 2 سامانه بارشی و کاهش محسوس دما در استان تهران خبر داد و اظهار کرد: سامانه های مذکور از اواخر وقت فردا /پنجشنبه 26 بهمن/ آغاز و صبح /دوشنبه 30 بهمن/ پایان خواهد یافت.

وی با اشاره به فعال شدن سامانه بارشی باران و مه گرفتگی و کولاک در استان تهران افزود: به همه شهروندان ساکن در آبعلی، پردیس، دماوند، شمیرانات، لواسان و میگون توصیه می شود با توجه به احتمال لغزندگی معابر و جاده ها از تردد های غیر ضروری بویژه در در گردنه های برف گیر که با کاهش دید و مه گرفتگی مواجه می شوند، خودداری کرده و در صورت ضرورت بر تردد حتما از همراه داشتن تجهیزات زمستانی بویژه در مسیر های کوهستانی اطمینان داشته باشند چرا که در مواقع صدور هشدار احتمال اختلال در تردد و انسداد بعضی از مسیر ها و ریزش بهمن و سقوط سنگ در این نواحی وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به عدم صعود به ارتفاعات نیز هشدار داد و با بیان اینکه سیلابی شدن مسیل ها و بالا آمدن سطح رودخانه ها محتمل است، ادامه داد: از همه مردم می خواهیم از توقف در بستر مسیل ها و حاشیه رودخانه ها جدا بپرهیزند و مسوولان مربوطه نیز نسبت به پاکسازی دهانه پل ها لایروبی کانال ها و آب رو ها توجه ویژه داشته باشند.

یزدی انکو در خصوص کاهش قابل ملاحظه دما نیز هشدار داد و تاکید کرد: ضروری است که مردم در خصوص تاسیسات و لوله های آبرسانی تمهیدات لازم را بیندیشند همچنین توجه ویژه ای نسبت به مدیریت حامل های انرژی داشته باشند.

وی درباره سامانه دوم و مخاطره وزش باد شدید، نیز هشدار داد و گفت: با توجه به اینکه در مواقع وزش شدید باد امکان سقوط اجسام از ارتفاع و خسارت به سازه های موقت و سست مانند داربست ها، تابلو های تبلیغاتی پوشش گلخانه ها و خطر شکستن درختان کهنسال وجود دارد، توصیه اکید مدیریت بحران اطمینان از استحکام سازه های موقت و سست مانند داربست ها و عدم توقف در این مکان ها است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر آمادگی کامل ستاد مدیریت بحران در استان تاکید کرد و یادآور شد: با توجه به ابلاغ هشدار به همه دستگاه های اجرایی و امدادی از همه می خواهیم علاوه بر نیروی انسانی تجهیزات کامل و اورهال در اختیار داشته باشند تا بهترین خدمت رسانی به مردم انجام شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آماده باش مدیریت بحران در تهران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آماده باش مدیریت بحران در تهران"، کلیک کنید.