آلمان به فروش سهام دویچه تلکام متوسل شد

آلمان به فروش سهام دویچه تلکام متوسل شد

آلمان در جدیدترین اقدام برای واگذاری برخی از دارایی های شرکتی خود و تامین منابع مالی مورد نیازش، 2.5 میلیارد یورو (2.7 میلیارد دلار) از سهام دویچه تلکام را فروخت.

به گزارش انکو، بانک دولتی KfW آلمان اواخر روز دوشنبه اعلام کرد به سرمایه گذاران موسسه ای، 110 میلیون سهام عرضه می کند. در نتیجه این عرضه، مجموع دارایی KfW و دولت، به 27.8 درصد می رسد.

وزارت دارایی آلمان اعلام کرد عایدی حاصل از این فروش، برای تقویت سهام شرکت راه آهن دولتی دویچه بان و ساخت زیرساخت های ریلی، استفاده خواهد شد. این وزارتخانه در بیانیه ای ایمیل شده، اعلام کرد: با توجه به فضای پذیرنده بازار سهام، عرضه با موفقیت انجام شد.

ایتلاف حاکم اولاف شولتز، صدراعظم آلمان، برای تهیه نقدینگی به منظور کمک به تسهیل مذاکرات بر سر بودجه سال آینده، تحت فشار قرار دارد. برلین تلاش می کند بدون به خطر انداختن تلاش ها برای خروج بزرگترین اقتصاد اروپا از رکود یا مدرن سازی و گسترش نیروهای مسلح پس از سال ها بی توجهی، راه هایی برای صرفه جویی پیدا کند.

عرضه سهام دویچه تلکام، بخشی از اقداماتی است که وزارت دارایی آلمان از آن به عنوان «سیاست خصوصی سازی مسیولانه» دولت یاد کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ارزش سهام این شرکت امسال 4.1 درصد رشد داشته است. بانک KfW، در سه ماهه دوم، 22.4 میلیون سهم دویچه تلکام را فروخته بود. دولت آلمان و این بانک، همچنان بزرگترین سهامداران دویچه تلکام باقی خواهند بود.

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آلمان به فروش سهام دویچه تلکام متوسل شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آلمان به فروش سهام دویچه تلکام متوسل شد"، کلیک کنید.