آتش سوزی شبانه خانه قدیمی و ساختمان مجاورش در محله خیام

آتش سوزی شبانه خانه قدیمی و ساختمان مجاورش در محله خیام

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از اطفای حریق شبانه دو خانه قدیمی در خیابان خیام خبر داد.

به گزارش انکو، جلال ملکی در تشریح آتش سوزی شبانه یک خانه قدیمی در خیابان خیام تهران گفت: ساعت 22 و 22 دقیقه شب گذشته یک مورد آتش سوزی در یک ملک قدیمی واقع در خیابان خیام به سازمان اعلام شد و به دنبال آن چهار ایستگاه آتشنشانی به همراه خودروهای پشتیبان به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود:  در محل حادثه همانند بسیاری از محلات قدیمی بخاطر باریک بودن معابر و وجود درخت و … متاسفانه خودروهای سنگین امکان تردد و حضور در محل آتش سوزی را نداشتند و به همین خاطر خودروهای سبک خود را رساندند و بقیه مسیر را آتش نشانان بااستفاده از شیرهای آتشنشانی که از گذشته در محلات نصب شده بودند به سرعت لوله کشی و آب رسانی کردند.

به گفته ملکی، در مجموع در مدت 3 دقیقه آتشنشانان خود را به محل حادثه رساندند و عملیات را آغاز کردند.

وی ادامه داد: محل حادثه یک ملک قدیمی به وسعت 250 متر بود که  زیرزمین و چندین اتاق داشت. ستون و طاق های اتاق های این خانه چوبی بودند و بخشی از ملک در گذشته به علت فرسودگی خراب شده بود اما در قسمت غرب این  ملک مواد اولیه کفاشی نگهداری می شد که دچار آتش سوزی شده بود و به بخش های دیگر سرایت کرده بود و تقربیا تمام این ملک قدیمی شعله ور شده بود و آتش به ساختمان دوطبقه قدیمی مجاورش که کارگاه کفاشی بود سرایت کرده و شعله ور شده بود و به همین ترتیب آتش در حال سرایت به سایر ملک های همجوار بود.

وی تاکید کرد: آتشنشانان به طور همزمان در چند نقطه هم در داخل ملک قدیمی و هم ساختمان دو طبقه مجاور عملیات خود را آغاز کردند و با تلاش بسیار و برغم باریک بودن کوچه بن بست محل حادثه، آتشنشانان عملیات خود را انجام دادند و با دستگاه های تنفسی و با وجود حجم بالای دود غلیظی که وجود داشت خود را به کانون اصلی آتش رساندند و موفق شدند آتش را تحت کنترل خود در آورند و در حوالی ساعت 30 دقیقه بامداد عملیات شعله زنی انجام شد و آتشنشانان وارد مرحله لکه گیری شدند و در نهایت پس از پایان عملیات لکه گیری آتش نشانان در نیمه های صبح به ستاد  بازگشتند اما یک ایستگاه تا صبح  در محل حادثه برای احتیاط حضور داشت تا اگر برگشت شعله رخ داد به سرعت اطفا شود.

ملکی افزود: خوشبختانه این حادثه مصدوم و فوتی نداشت اما در چند نقطه این ملک بعلت قدیمی و ناایمن بود ریزش سقف و اوار رخ داده بود.

پایان خبر انکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آتش سوزی شبانه خانه قدیمی و ساختمان مجاورش در محله خیام" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آتش سوزی شبانه خانه قدیمی و ساختمان مجاورش در محله خیام"، کلیک کنید.